обувь онлайн alpsport.kiev.ua типы экстремального отдыха высотные работы альпинисты;похоронно ритуальные услуги цоколь на могилу киев гранитные памятники мариуполь kamendvir.com
02/03/2013

Розділи сайту

Головна
Рада - консультативно-дорадчий
   орган при Мін'юсті України
Склад і структура Ради
Новини
Форум
 
 


Всеукраїнський тиждень права

Схвалено на засіданні
Координаційної ради молодих юристів України
при Міністерстві юстиції України
10 вересня 2008 року

КОНЦЕПЦІЯ ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ

«ТИЖДЕНЬ ПРАВА В УКРАЇНІ»

«Правники – суспільству»

Повага до права, довіра до правників

 1. 1. Загальні положення

Становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе за активної та дієвої участі українського правництва. Кожен правник особисто, кожна правнича державна чи приватна інституція здатна своїм практичним внеском сприяти цьому становленню. Слугуючи суспільству, правник водночас заслуговує авторитет і довіру юридичній професії, зміцнює повагу до права.

В Україні професія юриста широко визнана, відзначається на рівні професійних свят (День юриста, День працівників суду, День адвоката, День працівників прокуратури, День нотаріуса та інші).

Правники в Україні здатні присвятити більше часу та енергії суспільству. З ініціативи юристів проводяться варті відзначення соціальні заходи, що підкреслюють соціальну відповідальність юридичної професії. З-поміж них акції та заходи із безоплатного юридичного консультування юридичних фірм, сприяння правовій просвіті населення (як наприклад, «Тиждень правових знань» – комплекс правопросвітніх заходів, ініційованих та впроваджених Міністерством юстиції України, її територіальними органами, та зокрема Всеукраїнською міжвідомчою координаційно-методична радою з правової освіти,  за участі правничих установ та організацій, які спрямовані на підвищення рівня правових знань).

У провідних країнах світу такі заходи носять організований та системний характер, відбуваються за підтримки держави, професійних і громадських організацій. Так, у Німеччині на рівні федеральних проводиться щорічний «Тиждень юстиції» (Woche Justiz der) – комплекс правоосвітніх заходів у формі дня відкритих дверей судів і безоплатних консультацій. У США 1 травня щороку відзначається «День права» (Day Law) – щорічні правові заходи.

21 травня 2008 року Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України – дорадчий орган Міністерства юстиції України – ініціювала загальноукраїнський форум «Тиждень права» як національну правову традицію.

Під егідою «Тижня права» кожен правник чи правнича інституція може провести акцію чи захід на благо суспільства, утверджуючи повагу до права, довіру до правників в Україні.

«Тиждень права» має аполітичний характер і проводиться на загальноукраїнському рівні. Заходи проводяться на локальному та центральному рівнях: у містах, селах і селищах та в столиці України – місті Києві.

 

 1. 2. Громадська і державна підтримка заходу

Пропонується утвердити «Тиждень права» як загальнонаціональну та загальнодержавну традицію – щорічний захід.

Правничі організації юристів, інші суміжні правничій сфері організації є осередками громадської активності та діяльності в сфері права.

Державні юридичні установи та організації є безпосередніми учасниками регламентації правових відносин у суспільстві. Від їх репутації залежить відношення людини і громадянина до права, юридичної професії.

Підтримка заходу з боку громадських і державних організацій в різних формах сприятиме утвердженню позитивного образу права в Україні.

 

 1. 3. Місія, мета і завдання

Місія «Тижня права» – утвердження поваги до права та довіри до правників як правової традиції в українському суспільстві.

Мета «Тижня права» – проведення загальнонаціонального правового форуму, під егідою якого кожен правник чи правнича інституція робить безпосередній внесок на благо суспільства, його учасників.

Завдання зумовлені метою «Тижня права»:

 • Запровадити загальнонаціональний тижневий правничий форум шляхом координації зусиль Міністерства юстиції України (його регіональних управлінь) та Координаційної Ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, різноманітних правничих організацій та індивідуальних юристів.
 • Утвердити ідею «Тижня права» як національну правову традицію. За можливості поєднувати його проведення зі святкування Дня юриста.
 • Залучити державні юридичні установи для участі в форумі на локальному рівні.
 • Залучити представників юридичної професії до участі в форумі, запропонувавши їм різні форми заходів: безкоштовні юридичні консультації, майстер-класи для молодих юристів, лекції для студентів правничих факультетів, дискусійні клуби, конкурси тощо.
 • Підвищити рівень правової культури серед населення, сприяти подоланню правового нігілізму у суспільстві, усуненню підстав для корумпованості правових інституцій.
 • Сприяти підвищенню правової просвіти населенню, передбачивши це як змістовну складову заходів форуму.
 • Продемонструвати українському суспільству ринок юридичних послуг в Україні, сприяти його цивілізованому становленню.
 • Сприяти зближенню юридичного бізнесу до процесів формування правової держави через взаємодію приватного сектору юриспруденції та держави, залучити їх до програм співпраці на засадах соціальної відповідальності.

 

 1. 4. Реалізація

Для реалізації мети і завдань концепції створюється постійно діюча робоча група. Склад робочої групи формується із представників юридичної професії різного спрямування, об'єднаних єдиною метою комплексного вирішення, супроводу та контролю поточних питань (інформаційні, правові, організаційні, фінансові, наукові, освітні та інші).

З метою дорадництва в проведенні форуму, зв’язку поколінь юристів утворюється спеціальна Дорадча Рада, до якої входять авторитетні українські юристи.

Розробляється окремий план заходів, визначаються особи, відповідальні за їх проведення. Організація різноманітних заходів може здійснюватися професійними організаціями та підприємствами.

Кожен правник чи правнича інституція – учасник «Тижня права» може або стати учасником організованих заходів, або організувати власний захід, який скоординовановано проводиться під егідою «Тижня права».

З метою забезпечення інформування громади про заплановані події та заходи здійснюється інформаційний прорив – потужна інформаційна, медіа-підтримка «Тижня права в Україні». Для інформування залучаються дієві канали передачі та поширення інформації (приватні та державні). Створюється інформаційний простір, окремий ресурс для інформаційних повідомлень щодо заходів «Тижня права» (інтернет-сайт форуму, Інтернет-сторінка на сайті Міністерства юстиції України, інфо-банери на сайтах правових інтернет-видань тощо). Залучається аудиторія споживачів, а також інвесторів.

Інформаційні заходи проводяться за допомогою сучасних технологій та матеріально-технічного забезпечення, аби уможливити довгострокове функціонування та примножити позитивний ефект «Тижня права».

 

 1. 5. Ініціативи та форми заходів

Учасники «Тижня права» беруть участь чи роблять внесок у різних формах чи програмах:

 • Відкриття «Тижня права в Україні» розпочинається з урочистостей з нагоди започаткування «Тижня права в Україні» за участю Міністра юстиції України, відомих правових політиків і правників, представників юридичної професії, громадян та гостей столиці. Дійство має відбутися в святково вбраній залі одного з центральних культурних чи мистецьких установ країни (наприклад, «Український дім», Театр опери та балету, м. Київ, виставковий комплекс).
 • «Відкриті двері юстиції». Правові державні установи (суд, прокуратура, адвокатура, нотаріат та інші)  відкривають двері своїх приміщень для відвідання громадянами з метою проведення правоосвітніх заходів, роз’яснення діяльності цих установ у їхніх стінах.
 • «Право для всіх» – проведення альтернативних правових заходів для населення, організованих юридичними фірмами, юридичними та адвокатськими консультаціями, нотаріусами, іншими суб'єктами юридичної діяльності (лекторії, безкоштовні юридичні консультації, зниження оплати послуг приватних нотаріусів у період «Тижня права в Україні», проведення майстер-класів та інші заходи).
 • «Кожен юрист – правопросвітник» індивідуальна ініціатива кожного юриста в формі заходу, спрямованого для підвищення правової просвіти (юрист проводить лекцію чи зустріч у школі, яку закінчив, виступає в телевізійний чи друкованих ЗМІ з актуальної для населення теми).
 • Юридичний VIP-БРЕЙНРИНГ – інтелектуальний конкурс правознавців у фіналі якого зустрінуться команда провідних юристів України та команда студентів-правників юридичного навчального закладу (ЮНЗ) – переможця попереднього конкурсу з-поміж команд ЮНЗ.
 • Майстер-класи відомих юристів – професійні заняття відомих, визнаних юристів із майбутніми чи молодими правниками.
 • Ознайомлення з юридичною професією – знайомство та спілкування з представниками різних видів юридичної професії.
 • День (дні) юридичної кар’єри, ярмарки – ознайомлення роботодавців із потенційними працівниками, проведення співбесід.
 • Безоплатна правова консультація – консультування громадянина з правових (15-20 хвилин). Юристам державних і приватних установ, що мають зв'язок із наданням правових чи суміжних послуг, пропонується провести робочий день (його частину) під час центрального заходу «Тижня права в Україні», з метою виконання відповідних функцій «на людях».
 • Виставки юридичної слави – виставки пам’яті та доробків відомих юристів: демонстрації фото- , відео- , друкованих матеріалів, присвячених відомим українським та міжнародним юристам, чий образ сприяє утвердженню поваги до права, слугує прикладом для наслідування молодим юристам (наприклад, Богдан Кістяківський, Володимир Корецький, Геннадій Матвєєв, Леонід Юзьков).
 • Творці добра і справедливості ініціатива громадських правозахисних організацій, об'єднань громадян на кращий проект благодійної правової акції (тематику можна визначити).
 • Майбутні правопросвітники – проект для творчої молоді, яка навчається у ВНЗ (незалежно від спеціальності). Заходи можуть проходити в різних формах: фотоконкурс «Я маю право», журналістське есе на правову проблематику з можливістю його розміщення в фахових виданнях, театралізовані дійства для населення тощо.
 • Правова книжкова полиця – організація різноманітних книжкових виставок із юриспруденції, ознайомлення громади з новинками юридичної літератури та розповсюдження безкоштовних видань серед населення. Презентація юридичної літератури для фахівців та науковців.
 • Імітація судового процесу – умовне (ігрове) судове засідання, яке демонструє особливості дійсного судового процесу.
 • Правничі конкурси – проведення професійних конкурсів студентів-правників і молодих юристів. Під час проведення тижня планується презентувати Міжнародний конкурс ім. Володимира Корецького.
 • Підведення підсумків – етап «Тижня права в Україні», супроводжується урочистостями, нагородженням, відзначенням (за різними номінаціями) фундаторів, меценатів форуму, особистостей юридичної еліти, інших активних учасників заходу.
 • Благодійництво правника – добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб тим, хто потребує матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги.
 • Інші заходи та акції. Кожен юрист може запропонувати й інші форми заходів, акції під час «Тижня права в Україні».
 


1НовиниНовини
Підписатись
Відписатись© 2010, Координаційна рада молодих юристів України при

Міністерстві юстиції України